KONST / Litografier / Färglitografi 13966672
nr 1396 6672
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 288/375. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 70x78 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 10 maj 2021
kl 18:10:56
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)